Je to neuvěřitelné, ale přesně před 2 lety, tedy 2. 6. 2018, začal mezinárodní šampionát ve volejbale středních škol. Naše cesta tímto šampionátem však začala mnohem dříve. Již v roce 2017 jsme připravovali podklady pro technickou komisi. Dne 14. 2. 2018 se potom konala tisková konference, kde se určilo zároveň rozlosování do týmů. Od tohoto termínu se práce nezastavily až do samotného konce šampionátu. Co se dělo a co jsme připravovali? Pojďte s námi zavzpomínat.

Livescore – živý výsledkový servis

Významným systémem, který jsme pro soutěž vytvořili byl systém pro ukládání živých výsledků. Na 13 halách zapisovali asistenti rozhodčích každý bod skrze jednoduchý systém na jejich tabletu. Výsledky se přepisovaly na webových stránkách a v mobilní aplikaci. Uživatelé z celého světa tak mohli prakticky živě sledovat vývoj celé soutěže. Po skončení zápasu došlo k uložení výsledků do archivu a automatického generování dalšího soupeře podle soutěžního schématu.

Technická podpora

Během celého šampionátu jsme měli na starost správu webových stránek a mobilní aplikace. Kromě toho jsme zajišťovali obsluhu systému livescore pro další hrací dny podle hracího pavouka. Společně s týmem grafiků, překladatelů a textařů jsme dávali dohromady bulletin pro účastníky.