Dneska se podíváme na to, jak vybrat vhodný webhosting pro váš web. Může se sice zdát, že vám stačí první webhosting, který najdete na Google při zadání výrazu “webhosting”, pravda je však jinde. Výběr hostingu je velice důležitý hned z několika důvodů. Pojďme se podívat, na co si při výběru vhodného poskytovatele dát pozor.

Poskytovatelé webhostingových služeb se mnohdy předhánějí v poskytovaných službách. Co je však rozhodujícím parametrem pro výběr toho správného poskytovatele a balíčku nabízených služeb?

Rozhodujícím je především účel webu a co od něj očekáváte. Má být rychlý, budete na něj nahrávat velké množství souborů nebo chcete, aby byl co nejvíce dostupný bez výpadků?

Rychlost

Rychlost webu je jednou z klíčových vlastností webu. Může rozhodnout o tom, zda návštěvník provede nákup nebo ne. Statistiky tvrdí, že o tom, zda zákazník nakoupí nebo odejde pryč může rozhodnout jedna sekunda. Kromě vyladěné webové prezentace je tak velmi důležitý i webhosting, který by měl splňovat požadavky na rychlost.

Traffic a velikost webu

Velikost webu a objem přenesených dat (traffic) je důležitou vlastností, od které řada poskytovatelů odvíjí svůj ceník. Zatímco objem přenesených dat je dneska spíše méně využíván, tedy i hlídán, velikost webu může často nemile limitovat vaše tvůrčí aktivity. Pokud chcete nahrávat velké obrázky a videa, potom byste rozhodně měli sáhnout po velkých balíčcích.

Doplňkové služby

Stejně jako v jiných službách, kde si vybíráte také podle toho, co vám mohou nabídnou navíc, i u webhostingu je dobré sledovat, které další služby poskytovatel nabízí. Někoho potěší rychlá technická podpora, jiného CRON či předinstalované aplikace.

Cena

Na trhu je velká řada poskytovatelů. Někdo nabízí obrovské sumy za webhosting, jiný za to stejné dokáže nabídnout i poloviční cenu. Důležité je nevybírat hosting podle ceny, ale stanovit si vlastnosti, které od webu očekávám a následně porovnávat jednotlivé balíčky a poskytovatele.

Wedos

Wedos je, dle našeho názoru, špičkou na českém trhu v poskytování webhostingových služeb. Za velmi krásnou cenu poskytuje nadstandardní služby. Webhostingové úložiště je v rámci tarifu No Limit bez jakýchkoliv kapacitních omezení. Nehlídá se velikost webu ani objem přenesených dat.

Odborník na WordPress

Pokud jste se rozhodli provozovat web na platformě WordPress, potom je právě Wedos tou správnou volbou. V České republice je jedním z největších poskytovatelů hostingu právě pro tuto platformu.

Šifrování nebo CRON za hubičku

Zabezpečení HTTPS by dnes mělo být standardem každého webu. Wedos nabízí toto zabezpečení za opravdu krásnou cenu. Pokud máte web, kde potřebujete provádět určité operace každou hodinu (CRON), máte ho zdarma v rámci webhostingu. V nabídce je však i rozšíření na CRON+, který nabízí 5 minutový interval spouštění. I tato služba je zpoplatněna velice nízkou cenou.

Unikátní technická podpora

Z dosavadní spolupráce se společností si ceníme především technickou podporu, která je na výborné úrovni. Prakticky nepřetržitě je schopna řešit jakékoliv problémy, které se při provozování webu objeví.


Získejte webhosting od Wedos se slevou 50%!

WN750JF9RT


Webhosting vám zařídíme

Netroufáte si na zřízení webhostingu nebo na to jednoduše nemáte čas? Nechte to na nás! Webhosting vám zaregistrujeme velmi rychle a veškeré informace dostanete do mailu. Pomůžeme vám také s výběrem vhodné varianty.